• HABER DETAY

Erkek ve Bayan Atkı Modelleri

Erkek ve Bayan Atkı Modelleri

Soğuk kış günlerinde en çok kullanılan aksesuarlar arasında yer alan atkının pek çok model ve rengi mevcuttur. Kadınlar, erkek için ayrı atkı modelleri olduğu gibi kız çocukları ve erkek çocukları içinde ayrı renk ve modeller vardır. Atkıların el emeği, göz nuru örgü modelleri var olduğu gibi hazır olarak üretilenleri de mevcuttur. Soğuk kış günlerinde ısınmak, soğuklardan korunmak için istediğiniz renk ve modelde atkı seçerek kullanabilirsiniz. Örgü beceriniz varsa örebilir, yoksa da satın alabilirsiniz. Kendiniz için yapabileceğiniz gibi eşiniz, dostunuz, arkadaşınız içinde örerek hediye edebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği verilerek yapılmış hediyeler hazır olarak alınanlardan çok daha fazla kıymetlidir.

 

Erkek atkı modelleri

Erkek atkı modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik ile örülen veya üretilen atkıların yanı sıra iki veya daha fazla ipin bir arada kullanıldığı atkı modelleri de mevcuttur. Tek renk ile üretilen atkılar şık ve sadedir. Birden fazla rengin kullanıldığı erkek atkıları ise desenli ve daha ağır modellerdir. Erkek atkılarında en çok kullanılan detay ise taraftar renk ve amblemleridir. Sarı-kırmızı, sarı-lacivert, siyah-beyaz gibi takım renklerini içerek erkek atkıları en çok tercih edilenler arasındadır. Taraftar atkılarının da yine hazır olarak üretilenleri olduğu gibi el emeği ile yapılanları da vardır. El becerisi yüksek olan bayanlar rahatlıkla atkı örebilir. Atkı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. O noktalar şunlardır;

  1. Kaliteli, pamuklu ürünler seçilmelidir.
  2. Naylon barından atkılardan uzak durulmalıdır.
  3. Renk ve model seçimi kendi zevkinize uyumlu olmalıdır.
  4. Sezonun renk ve modellerine dikkat ederek seçim yapılmalıdır.

 

Bayan atkı modelleri

Bayan atkı modelleri de erkek atkıları gibi oldukça çeşitlidir. Erkek atkılarına göre daha fazla çeşide sahiptir ve daha renkli, şıktır. Bayan atkılarında daha çok beyaz, krem, pudra, pembe, mor, sarı gibi renkler daha fazla kullanılmaktadır. Atkı örülen ipin rengi kadar kalitesi de önemlidir. Kışın soğuğundan korunmak için pamuklu veya yünlü ipler tercih edilmelidir. Aynı zaman da hazır olarak alınan atkılarına kaliteli, pamuklu veya yünlü olanları seçilmelidir. Aksi durumda sıcak tutmak yerine soğuğu çekecektir.

 

 

 

 

Tarih: 01 - Mayıs - 2021

DİĞER HABERLER
İletişim Bilgileri
0212 483 01 89
[email protected]
0850 840 38 92
A.Nafiz Gürman Mh Nadide Sokak Arin Apt F Blok No:20/c - Merter-Güngören / İstanbul
Etiketler